Тернопільський національний економічний університет

Кафедра банківського менеджменту та обліку

Про кафедру
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Друзі сайту

Пошук

Курсы валют Национального Банка Украины
Вітаю Вас, Гість · RSS 2024-12-14, 4:38 AM

КАФЕДРА БАНКІВСЬКОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ОБЛІКУ 

ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


 Відповідно до рішення Вченої ради Тернопільської академії народного господарства від 4 липня 2001 року (протокол №8) з метою систематизації та покращення викладання навчальних дисциплін в Інституті банківського бізнесу наказом №350 від 12 липня 2001 року проведено поділ кафедри „Грошового обігу та кредиту ” на кафедри "Банківської справи” і  „Банківських інвестицій та обліку”.

З метою покращення якості підготовки фахівців в інституті банківського бізнесу і на виконання рішення Вченої ради академії від 5 липня 2004 року наказом № 414 „Про перейменування кафедри банківських інвестицій та обліку”, кафедру було перейменовано у кафедру банківського менеджменту та обліку.

12 липня 2001 року завідуючим кафедри банківських інвестицій та обліку було призначено кандидата економічних наук, доцента Луціва Богдана Любомировича.

6 листопада 2003 року рішенням Вченої ради Тернопільської академії народного господарства завідуючим кафедри банківських інвестицій та обліку було призначено кандидата економічних наук, доцента Гуцала Ігоря Степановича.

5 липня 2004 року Гуцал  Ігор Степанович, згідно рішення Вченої ради Академії, очолив кафедру банківського менеджменту та обліку.

З 2008 завідувачем кафедри банківського менеджменту та обліку призначено проф. Тиркала Романа Івановича.

У серпні 2011 року завідувачем кафедри банківського менеджменту та обліку призначено доктора економічних наук, професора Луціва Богдана Любомировича.


Завідувач кафедри

Луців Богдан Любомирович – доктор економічних наук, професор.

У вищій школі працює з лютого 1990 року. У вересні 2005 р. захистив докторську дисертацію, а 08.06.2006р. рішенням президії Вищої атестаційної комісії України отримав диплом доктора економічних наук зі спеціальності "Фінанси, грошовий обіг і кредит”.

Луців Б.Л. понад шість років очолював колективи кафедр грошового обігу і кредиту та банківських інвестицій і обліку, був директором (деканом) факультету банківського бізнесу. У грудні 2005 р. призначений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки). Стаж науково-педагогічної роботи понад 30 років.

Після захисту докторської дисертації підготував 15 наукових та навчально-методичних праць. Серед них: 13 наукових статей у фахових виданнях; два навчальних посібники «Інвестиційна політика банків», «Інвестування» (у співавторстві); методичні рекомендації з тестового контролю якості освіти у ТНЕУ. Сфера наукових інтересів – кредитно-інвестиційна діяльність банків.


Навчальний процес

Кафедра готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» із напряму підготовки «Фінанси і кредит». Здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст» та «магістр» зі спеціальності «Банківська справа».

На сьогоднішній день за кафедрою банківського менеджменту та обліку закріплено такі навчальні дисципліни:

Інвестування

Інвестиційний аналіз

Іпотечне кредитування

Фінансовий облік в банках

Облік в банках

Банківський аудит

Проектне фінансування

Стратегічне управління в кредитних установах

Фінансовий менеджмент у банку

Менеджмент персоналу

Маркетинг у банку

Управління готівковими потоками банків

Менеджмент банківських ризиків

Організація касових операцій

Інвестиційна політика банків

У навчальному процесі викладачі кафедри застосовують новітні методи мультимедійного навчання із залученням інформаційних технологій та ресурсів всесвітньої мережі Internet. Під час вивчення банківських дисциплін та проходження тренінгу використовується прикладне банківське програмне забезпечення - автоматизована банківська система Б2 (в практичній діяльності застосовують більше 60 банків України).


Навчально-методична робота

Кафедрою банківського менеджменту та обліку підготовлено та видано підручники і навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з дисциплін „Фінансовий облік в банках (у контексті МСФЗ)”, "Інвестування”,  "Облік і аудит в банках”, "Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності комерційних банків”, "Фінансовий менеджмент банку”,  „Маркетинг в банку”, "Інвестиційна політика банків”, "Управління банківським персоналом”, "Управління готівковими потоками банків", "Інвестиційний аналіз" тощо. Науково-педагогічним персоналом кафедри розроблені програми дисциплін циклу за вибором Університету та студентів, а також значна кількість навчально-методичних матеріалів.


Наукова діяльність

За період діяльності кафедри  банківського менеджменту та обліку науково-педагогічний персонал працював над розробкою та дослідженням таких наукових проблем:

  • кредитно-інвестиційна діяльність банків України;
  • регіональні аспекти інвестиційної діяльності західного регіону України (на прикладі Тернопільської області);
  • дослідження та розробка науково-методологічних основ запровадження лізингових операцій в процесі реформування  економіки України;
  • дослідження та розробка методичних основ обліку, аналізу та аудиту в комерційних банках України.

На сучасному етапі працівники кафедри здійснюють наукові розробки з  комплексної держбюджетної теми наукових досліджень кафедри банківського менеджменту та обліку «Дослідження потенціалу розвитку банків та їх впливу на економіку регіонів» (номер державної реєстрації 0107 U 012108), зокрема щодо:

- банківської діяльності в системі регіонального розвитку економіки;

- методичних засад стимулюючого впливу кредитної діяльності банків на розвиток економіки регіону;

- інвестиційної діяльності банківських установ на фінансовому ринку;

- розвитку ринку банківських послуг в Україні;

- банківського менеджменту у забезпеченні фінансової стійкості банківської системи та його впливу на розвиток економіки регіонів;

- банківського обліку в системі інформаційного забезпечення банківського менеджменту.

Професорсько-викладацький склад кафедри приймав участь у розробці госпдоговірної теми«Розробка методів управління ризиками в роздрібному банківському бізнесі» для ПАТ«Комерційний банк «Дельта» та "Методика оцінки собівартості банківських послуг" для ПАТ "Укрінбанк".

Викладачами кафедри проводиться активна робота щодо залучення студентів до наукової діяльності. При кафедрі працює студентський науковий гурток «Банківські менеджери» з проблем інвестування, менеджменту банківської діяльності, бухгалтерського обліку та аудиту в банках. Студенти приймають активну участь у проведенні науково-практичних конференцій.


Контакти:
м. Тернопіль, вул. Чехова 8, факультет банківського бізнесу
тел. 0352 52-45-83, e-mail: bmotneu@ukr.net

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz