Тернопільський національний економічний університет

Кафедра банківського менеджменту та обліку

Навчальний процес
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Пошук

Курсы валют Национального Банка Украины
Вітаю Вас, Гість · RSS 2025-01-22, 3:39 AM

Навчальний процес


БАКАЛАВРАТ


 Напрям підготовки „Фінанси і кредит”

професійна орієнтація  „Банківська справа”

Підготовка фахівців для банківської системи даної професійної орієнтації  обумовлена зростанням ролі і значення кредитно-банківської системи в ринковій економіці. Банківський фахівець – це спеціаліст, який не тільки досконало володіє технікою і технологією здійснення банківських операцій, але і володіє достатніми теоретичними знаннями і практичними навиками в сфері організації і управління банківським бізнесом, вільно володіє комп’ютером, навиками ділового спілкування і етикету, має ґрунтовні знання іноземної мови.

Для забезпечення належного рівня підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр” кафедрою передбачено викладання дисциплін: „Інвестування”, „Інвестиційний аналіз”, „Інвестиційне кредитування”, „Фінансовий облік в банках”.

Упродовж 2011-2015 рр. на кафедрі банківського менеджменту планується розробити та використовувати  у процесі підготовки фахівців банківської справи розвивальні технології професійної освіти та технології саморегульованого навчання в рамках традиційного, які б стимулювали студентів до активної форми вивчення дисциплін, організації та мотивації пізнавальної діяльності.


Напрям підготовки „Фінанси і кредит”

професійна орієнтація «Операційна діяльність і облік в банках» 

З переходом банківської системи України на ведення обліку за міжнародними стандартами облікова система банку перетворилась в інформаційну систему, яка стала базою для аналізу та   прийняття управлінських рішень на всіх рівнях управління банку. Банківські установи активно розвивають систему внутрішньобанківського аудиту, який за нових економічних умов став найдієвішою формою внутрішнього контролю в банку.

Від рівня підготовки фахівців за професійною орієнтацією «Операційна діяльність і облік в банках» залежить якість фінансової інформації банку, а отже і банківського менеджменту, рівня обслуговування клієнтів, обґрунтованості управлінських рішень тощо.

 Сфера діяльності таких фахівців є досить широкою, зокрема:

-         організація та управління діяльністю облікової та аудиторської служб банку;

-         ведення внутрішньобанківського аудиту;

-         аналіз можливості та доцільності проведення банківських операцій;

-         оцінка різних варіантів проведення облікових задач та вибір найоптимальніших з них;

-         здійснення банківських операцій та відображення їх в обліку;

-         підготовка оперативної, фінансової та податкової звітності банку;

-         аналіз фінансової інформації банківської установи.

З метою підготовки висококваліфікованих фахівців за даною професійною орієнтацією кафедрою буде продовжуватися вдосконалення методичного забезпечення таких навчальних курсів: „Фінансовий облік в банках”, „Звітність банків”, „Банківський аудит”, "Бухгалтерський облік в НБУ”, а також методичних вказівок до виконання курсових робіт з дисципліни „Фінансовий облік в банках”.

Для підвищення практичної спрямованості навчального процесу студенти зможуть отримувати навички роботи з прикладним банківським програмним забезпеченням, зокрема з автоматизованою банківською системою Б2.


Напрям підготовки „Фінанси і кредит”

професійна орієнтація  „Міжнародна кредитно-інвестиційна діяльність”.

Актуальність впровадження даної професійної орієнтації зумовлюється розвитком фінансової системи України в напрямі інтеграції у міжнародний кредитно-інвестиційний простір, де відбувається дезінтермедіація фінансового процесу. У сучасних умовах все більшого значення набуває розвиток інвестиційного ринку, відбувається становлення його інфраструктури, збільшується кількість учасників інвестиційного процесу.   Так, протягом останніх років суттєво зросла частка іноземного капіталу в кредитній системі України. Активно зростає мережа інвестиційних  інститутів, зокрема професійних учасників ринку цінних паперів, інститутів спільного інвестування, які тісно співпрацюють з іноземними фінансово-кредитними установами. Для забезпечення їх ефективної діяльності необхідний висококваліфікований персонал, підготовка якого практично відсутня у вітчизняних вищих навчальних закладах.

Випускники за професійною орієнтацією „Міжнародна кредитно-інвестиційна діяльність” зможуть працювати не тільки у вітчизняних і міжнародних банківських установах, але й в кредитних спілках, інститутах спільного інвестування, колекторських та факторингових компаніях, професійними учасниками фондового ринку, оцінювачами майна, арбітражними керуючими,  спеціалістами фінансового моніторингу тощо.

Для забезпечення належного рівня підготовки фахівців кафедрою передбачено викладання дисциплін: „Міжнародна інвестиційна діяльність банків”, „Фінансове посередництво на міжнародних ринках”.

У межах даної професійної орієнтації навчальними планами планується передбачити спеціальні дисципліни, які охоплять сфери антикризового менеджменту, конфліктології, психології клієнтів та працівників тощо. Елементами практичної підготовки стануть тренінгові програми, змодельовані на основі ситуацій реального характеру із залученням провідних міжнародних фахівців. У контексті цього планується укладення відповідних угод з представництвом Світового банку в Україні, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Корпусу Миру тощо.   

 


МАГІСТРАТУРА

 Спеціальність „Банківська справа”

магістерська програма „Управління активами і пасивами банку”

Актуальність підготовки даних фахівців підтверджується аналітичними дослідженнями, що свідчать про стабілізацію та поступовий розвиток банківської системи України після світової фінансової кризи 2008 року. На сучасному етапі зростає і потреба у фахівцях універсального типу, професіоналах у сфері банківської діяльності, що володіють інструментарієм управління активами і пасивами банку та здатних гнучко реагувати на потреби фінансового ринку.

Магістр зі спеціальності «Банківська справа» підготовлений для роботи на посадах керівників підрозділів, головних спеціалістів та спеціалістів територіальних управлінь НБУ і комерційних банків, фінансово-кредитних установ небанківського сектору та науково-дослідних організацій.

Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „магістр” буде базуватися на вивченні таких навчальних курсів: „Проектне фінансування”, „Стратегічне управління в кредитних установах”, „Фінансовий менеджмент у банку”, „Менеджмент персоналу”, „Маркетинг у банку”, „Управління готівковими потоками банків”, „Менеджмент банківських ризиків”, проходженні тренінгу, стажування у банківських установах та написанні дипломних робіт.

 


 


Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz